ANMA TOPLANTISI - ANKARA

 

 30/01/2010 - Ankara

 

HÜSEYİN KÖYCÜ’YÜ ANMA TOPLANTISI ANKARA'DA YAPILDI

 

Hüseyin Köycü vefatının 52. yıl dönümünde, 30 Ocak 2010 Cumartesi günü, Kızılay Adakale Sokak'ta bulunan Türk Hukuk Kurumu salonunda düzenlenen bir panelde saygıyla anıldı. 

Başkanlığını Sn. Tokay Köycü'nün yaptığı  Şenkaya ve Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen panele hem konuşmacı olarak hem de dinleyici olarak katılım büyüktü. 150 kişilik salonun tıka basa dolduğu panelde Panel başkanı ve 4 konuşmacının yanı sıra Ticaret Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı görevlerinde bulunmuş olan Sn. Agâh Oktay Güner, kendisi de bir Şenkaya'lı olan Sayıştay Başkanı Sn. Dr. Recai Akyel ile SSK Eski Genel Müdürü Bülent Kuşoğlu'nun da aralarında bulunduğu 10 kişi de söz alıp birer konuşma yaptılar. Hüseyin Köycü'nün oğlu Sn. Prof. Dr. Coşkun Köycü, kızı Sn. Lütfiye Yetimoğlu da bu konuşmacılar arasındaydılar.

Sn. Elif Demiröz Köycü tarafından sunumu yapılan panelde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından açılış konuşmasını dernek başkanı Sn. Tokay Köycü yaptı. Sn. Sait Yalçın tarafından yapılan bir görsel sunumla devam edildi. Ardından Sn. Av. Erbaşar Özsoy'un başkanlığında panel başladı. Toplamda 4 saat süren programdan sonra plaket töreni gerçekleştirilmiştir. En son olarak da bir küçük ikramın ardından biten panelde konuşmacılar ve konuşma konuları şöyleydi:

Prof. Dr Koptagel İlgün: Sarı Karton -  Örtülü Köyü'nün Kalkınma Projesi. Tony Bouzan'ın Zihin Haritası ile bir karşılaştırmanın da yapıldığı Sarı Karton projesini anlatan konuşmasında Sayın İlgün, özet olarak açıkladığı proje maddeleri ile izleyenlerin dikkatini çekerek, hayret ve gururla izlenmesini sağlamıştır. Sarı Karton Projesi'nin Türkçe'leştirilmiş hali de panele katılan izleyenlere dağıtılmıştır.

Av. Alpölmez Yalçın: Değerli bilgi birikimini "Hüseyin Köycü ve Şenkaya" başlığı altında izleyenlerle paylaşmışlardır.

Dr. Gültekin Erdoğan: Cenubi Garbi Kafkas Cumhuriyeti, Bilal Bey ve Hüseyin Köycü hakkında bilgi birikimini panel katılımcıları ile paylaşmışlardır.

Dr. Zeki Ergül: "Hüseyin Köycü'nün Kişiliği" konulu bir konuşma yapmışlardır.

 

 

 

 

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret60426